Ako lepiť nálepky…

Nalepiť nálepku na stenu je jednoduché postačí trošku trpezlivosti.

Potrebujete

  1. Nálepku od ARTsablony s prenášacou fóliou ( prenášacia fólia je už na nálepke z vrchnej strany) a rovný a nesavý- povrch, na ktorý sa nálepka nalepí. (napr. rovná omietka, alebo nábytok)
  2. Meter, vodováhu a ceruzu na nameranie kam pôjde nálepka.
  3. Plastovú kartu (napr. dráčik kartu)
  4. Možno budete potrebovať nožnice, tenisovú loptičku, nádobu s vodou a handru

Postup.

  1. nálepku rozbaľte a opatrne rozviňte na rovnom a pevnom povrchu, napr. stôl. Tak, aby papierová časť nálepky bola na stole a prenášacia fólia na vrchu.
  2. vezmite plastovú kartu (napr. dráčik kartu) a poriadne pritláčajte prenašaciu fóliu na nálepky, aby sa prenašacia fólia čo najviac prilepila na nálepky. (je to potrebné kvôli tomu, aby sa nálepky nalepili na prenášaciu fóliu a ľahšie sa oddelili od papierovej spodnej časti)
  3. ak je nálepka z viacerých častí, je potrebné tieto časti od seba oddeliť a lepiť ich postupne, vezmite nožnice a časti od seba poodstrihávajte. (napr. 30 kvetov budete lepiť po jednom)
  4. vyberte si miesto, kde chcete mať nálepky nalepené a na mieste kde to nie je inak vidno skúste nalepiť kúsok prenášacej fólie, aby ste zistili, či sa nebude odlupovať farba zo steny. (nemalo by sa to stať, ale pre istotu)

5a. vezmite nálepku, ktorú idete nalepiť a odlepte kúsok vrchnej časti smerom dolu a nalepte vrchnú časť nálepky na stenu.. Smerom zhora dolu odlepenú časť vyhlaďte na stene pomocou kartičky. Potom pomaly ťahajte zadnú papierovú časť nálepky smerom dolu tak, aby na stene ostávala prenášacia fólia s nálepkou a tu postupne vyhládzajte s utierkou znova smerom zhora dolu.

5b. Môžete potupovať aj tak že si na zemi celu nálepku s prenosovou fóliou odlepíte od podkladového papiera, priložíte si tesne k stene a z hora pomaly popritláčate. (nezabúdajte na to že nálepka sa dá prilepiť len raz, lebo po odlepení stráca lepiacu schopnosť.) Ak by sa vám podkladévý papier nechcel oddeliť od nálepky môžete ho (pravdaže zo spodnej časti) navlhčiť handrou. Pri tomto si dávajte pozor aby ste nenamočili papierovú prenosovú fóliu.

6. nakoniec musíte dát dolu aj prenášaciu fóliu a na stene vám ostane už iba nálepka, fóliu sťahujte zhora dole, ale nie kolmo k stene, ale súbežne so stenou, samozrejme pomaly a opatrne, môže sa stať, že niektoré časti nálepky sa na stenu nebudú chcieť nalepiť, vtedy ešte raz cez prenosovú fóliu nálepku poriadne popritláčajte k stene. Ak je odlepovanie prenosovej fólie príliš náročné nemusíte ju odlepovať celú naraz. Natrhnite si na vrchu napríklad zľava 20cm a postupne takúto šírku odlepujte až do konca. Prenosová fólia je tenký papier ktorý sa vám bude sám ľahúčko trhať.

7. úplne posledným krokom je uhladenie nálepky na stene, zarovnanie maličkých nerovností, buď rukou, alebo utierkou. Ak sa vám zdá že nálepka nieje dostatočne prilepená môžete použiť tenisovú loptičku.

Na klasickej omietke držia nálepky dobre, no neodporúčame ich na obzvlášť drsnú alebo prašnú omietku. Nie najvhodnejšie sú umývateľné farby kvôli ich viskozite. Nálepky taktiež nie je vhodná na nátery nie staršie ako 6 týždňov

Odpovede na vaše otázky nájdete v časti PÝTATE SA .

nalepka text (4).Movie_Snímek-001 nalepka pritlacanie (2).Movie_Snímek-001 nalepka text (6).Movie_Snímek-001

Lepenie nálepky – textu.


Ak je nálepka príliš veľká skúste NAVLHČIŤ podkladový papier. Uľahčí Vám to prehnutiu papiera.

Pozor aby sa vám podkladový papier nepremočil.

Vlhčenie nepomôže odlepovaniu iba uľahčí prehnutie širokého podkladového papiera.

Vlhčenie nepomôže odlepovaniu iba uľahčí prehnutie širokého podkladového papiera.


Ak sa vám zdá že nálepka nedrží na stene dostatočne skúste ju popritláčať.

Návod na lepenie nálepky.